Cellulit – jak się go pozbyć i dlaczego powstaje?

Niemalże każdą kobietę dotyka problem tzw. pomarańczowa skórka. Wtedy dochodzi do szukania sposoby na pozbycie się niechcianej skóry. Rzeczywiście sposobów w ostatnim czasie się sporo namnożyło. Każda walcząc z tym problem stosując metodę prób i błędów dodaje swoją cegiełkę. Począwszy od stosunkowo prostych domowych metod po drogie i skomplikowane zabiegi dermatologiczne lub suplement Cellinea – w tej wojnie wszystkie chwyty są dozwolone! Jednak podstawą jest poznanie wroga i to właśnie w tym wpisie dokonamy. Dowiemy się jak powstaje i dlaczego przede wszystkim dotyczy kobiet. Oczywiście nie obędzie się bez porad jak z nim skutecznie walczyć.

Cellulit – co to właściwie jest?

Ta pomarańczowa skórka, która najczęściej jest widoczna na pośladkach i udach to nic innego jak tłuszcz. Jednak nie można tego utożsamiać z takim tłuszczem, który znamy z oponki na brzuchu. Jest to raczej płyn, który rozlał się ze szczelin komórek, które przez to, że były osłabione nie wytrzymałe jego naporu. Zdrowa komórka jest jak tama – trzyma wszystko na swoim miejscu. Jednakże nieodpowiednia dieta, która prowadzi do niedoborów witamin i składników mineralnych sprawia, że dochodzi do przecieku. Kiedy taki płyn dojdzie do skóry właściwej powoduje nierówność, widoczną gołym okiem. Ot, cała zagadka cellulitu rozwiązana.

Jakie czynniki wpływają na powstawanie cellulitu?

Jak już zostało to wspomniane, największym winowajcą jest nieodpowiednia dieta. Co to właściwie oznacza? Chodzi głównie o spożywanie w zbyt dużej ilości produktów wyciągających wodę z organizmu, chociażby mocno słonych. Nie warto także sięgać po jedzenie, które nie dostarcza wchłanianych przez organizm witamin oraz minerałów. Skoro cellulit powstaje w momencie niszczenia komórek skóry, to aby z nim walczyć należy doprowadzić do jej odbudowania.

Co jeść, aby wzmocnić skórę i pozbyć się pomarańczowej skórki?

Odpowiedź jest dość prosta – to z czego składają się komórki. Mowa tu głównie o składnikach odżywczych. Podstawą są lipidy, które znajdziemy w nienasyconych kwasach tłuszczowych. Drugim składnikiem niezwykle istotnym jest lecytyna – występuje w dużych ilościach w jajkach. Ponadto warto uzupełniać wodę w organizmie, które także ma pozytywny wpływ na walkę z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *